Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Arif V 216 : Film Değerlendirmesi - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Sinema / Arif V 216 : Film Değerlendirmesi

Arif V 216 : Film Değerlendirmesi

Bugün vizyona giren Cem Yılmaz’ın son filmi Arif V 216‘yı izleme fırsatı buldum. Sosyal medyada ve dijital mecralarda yapılan paylaşımlarda iddialı sözler görmem bende beklenti yarattı açıkçası. Çünkü Gora’dan bile daha iyi bir film olacağı söyleniyordu. O sebeple vizyona girmeden 1 gün önce internet üzerinden bileti satın aldım her ihtimale karşı. Gittiğimde salon da ağzına kadar doluydu. Film için neredeyse tüm salonlar ayrılmıştı ve salonların tamamı doluydu. Beklentim git gide katlandı ve film başladı.

Ülkemizde bilim kurgu filmi üretilmiyor, denenmiyor bile. Cem Yılmaz’ı bu denemelerinden ve çalışmalarından ötürü kesinlikle takdir ettiğimi söylemem gerekiyor. Fakat maalesef film bahsedildiği kadar, reklamı yapıldığı ve abartıldığı kadar mükemmel değildi. Gora ile mukayese bile edemem. O sebeple filmi sadece izleyebileceğiniz bir film olarak yorumlayabilirim.

Klişe mizahlar dışında güldüren pek fazla şey yoktu. Mesela Cem Yılmaz’ın küfürlü, basit, klişe mizahları dışında pek bir şeye güldüğümü söyleyemem. Klişe olmasına rağmen hala o mizahların insanları güldürdüğünü de söyleyebilirim. Salonda hemen hemen herkesin güldüğü sahneler klişe sahnelerdi.

Oyunculuk güzel, emek verilmiş, senaryo fena değil ama bizim ülkede bilim kurgu ve mizahı harmanlayıp bir şeyler ortaya koymak zor olduğu için Cem Yılmaz’ı kesinlikle yadırgamıyorum. Elinden geleni, hatta fazlasını yaptığını söyleyebilirim. Ama bir Gora fanı olarak kesinlikle Gora’nın yanından geçemeyeceğini bilerek filme gitmenizi tavsiye ediyorum. Film başladıktan 30 dakika sonra Gora’yı ekrana yansıtsalardı kimse bunu neden yansıttınız demezdi sanırım salonda.

Filmi izlerseniz keyifli 1-2 saat geçirirsiniz, izlemezseniz çok fazla şey kaybetmezsiniz filmle ilgili genel değerlendirmem bu.

Sizler de film ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Me Before You ( Senden Önce Ben ) Değerlendirmesi

Öncelikle şunu belirterek başlamalıyım ki filmi izlemeye başlamadan önce oyunculara bile doğru dürüst göz atmamıştım. …

3 Yorumlar

  1. Herkesin zevki ayrı elbette. Ben öncesinde fragmanı izlemiştim mimiklerim dahi oynamadı ve bi süredir ekranlarda bol bol reklamını gördüğümüz çıktı çıkacak gibi haberleri. Umarım son filminde istediği başarıyı yakalamış olur.

  2. Duyduğum kadarıyla bizim zamanımızdaki bir çok şeye (film, sanatçı, şarkıcı vs) gönderme varmış. Ben en azından onun için gitmeyi kafama koydum. Açıkçası çok uzun zamandır Güldür Güldür programındaki sahnelenen oyundan başka bir şeye gülemedim, komedi olarak çekildiği söylenen filmler dahil. Teşekkürler inceleme yazınıza 🙂

    • Yani güzel bir film, güldürür kesinlikle. Ama Gora ile kıyaslamak akıl tutulmasıdır diye düşünüyorum o seviyede bir film daha çekilemez gibime geliyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir