Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Banu Berberoğlu ve Sevgilisi Mehmet'e Yürütülen Anlamsız Linç - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Trend / Banu Berberoğlu ve Sevgilisi Mehmet’e Yürütülen Anlamsız Linç

Banu Berberoğlu ve Sevgilisi Mehmet’e Yürütülen Anlamsız Linç

Bildiğiniz üzere Banu Berberoğlu ve sevgilisi Mehmet, son günlerde sosyal medyada fazlaca paylaşılıyor. Fakat bu videoları paylaşanların asıl amacı insanların yaşam tarzlarıyla, büyüdükleri kültür tarzıyla ve karakter yapılarıyla alay etmek. Oysa bu çift kendi halinde, kendi yaşam alanlarını özgür iradeleriyle internet üzerinde paylaşıyorlar ve hiçbir şekilde bundan gücenmiyorlardı. Ta ki siz kötü yüzünüzü gösterip, insanların yaşamlarıyla, karakterleriyle, görüntüleriyle dalga geçene kadar. Banu, bundan sonra youtube hesabından sevgilisi Mehmet ile ilgili hiçbir video paylaşmayacağını bildirdi. Çünkü sizin gibi marjinal görünümlü, zavallı, ezik ve doyumsuz insanlar; bu çiftin ufak şeylerden mutlu olduğunu gördükçe kudurdunuz. Birbirleriyle olan saf, temiz diyaloglarını gördükçe çıldırdınız.

Çünkü içinizdeki pisliği açığa vurmaya yer arıyorsunuz. Doyumsuz, amaçsız yaşam tarzınıza aykırı birilerinin de mutlu olabildiğini görünce otomatik olarak onlarla dalga geçme ihtiyacı duyuyorsunuz. Fakat bu sizin ezikliğinizi belli etmekten başka hiçbir işe yaramıyor. Zira sizin hiçbir zaman yaşayamayacağınız saf, temiz sevgiyi bu insanlar kısıtlı imkanlarla yaşıyorlar. Binlerce liralık ekipmanları olmadan bu işi yapıyorlar, eğleniyor diye onlarla dalga geçiyorsunuz. İçinizdeki pislikte boğulmanız da bu sebeple yakındır.

Sizin gibi sabahtan akşama kadar kredi kartlarıyla metropollerin en lüks mekanlarında cirit atmıyorlar, marketten aldıkları 3-5 liralık şeylerle bile keyifli vakit geçirebiliyorlar diye aslında içten içe bu insanları kıskanıyorsunuz fakat farkında değilsiniz. Onların beraber olmaktan aldığı keyfi, size ancak lüks arabalar, lüks mekanlar verebiliyor, hatta onlar bile veremiyorlar. O sebeple insanları yaşam tarzlarıyla, ekonomik durumlarıyla yargılamak da sizin ne kadar büyük acziyet içinde olduğunuzun en büyük kanıtı.

İnsanların paylaştıkları videoları beğenmeyebilirsiniz, ya da eğlenceli bulabilirsiniz. Fakat bu durum size, onlara hakaret etme hakkını vermiyor. Onların videolarını izleyebilir, seviyeli şekilde paylaşabilirsiniz. Fakat bu güzel insanların çilekli link satın alması üzerinden bile linç kampanyası yürütmek başlı başına en hafif tabiriyle hayvanlıktır. Bırakın, insanlar istedikleri gibi yaşasınlar, istediklerini paylaşsınlar. Komik bulduysanız hakaret içermeyecek şekilde videoları paylaşın, komik bulmuyorsanız yerin dibine sokarcasına eleştirmekten vazgeçin. Herkes sizin şartlarınızda, sizin kriterlerinizde yaşamak, sizin gibi düşünmek zorunda değil. Marjinal görüntünüzün aslında aşağılık kompleksinden başka hiçbir şey olmadığını bu kadar da belli etmeyin.

Bu insanların videolarını izlerken ben de eğlendim, çünkü farklı bir tarzları var. Ama ben eğlenirken saygı duydum, hiçbir şekilde gülünç olduklarına inanmadım ve hakaret içeren cümlelerle bu videoları paylaşmadım. Siz de bunu deneyebilirsiniz, insanları kırmak veya incitmek size bir şey kazandırmaz. 3-5 rt, fav uğruna giriştiğiniz bu saçma işlerden bir an önce kurtulmanız umuduyla.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Youtube’da Trend Videolar | Nasıl Trend Olunur

Bildiğiniz üzere youtube popülerliğini git gide daha da arttırıyor. Ülkemizde ve dünyada youtube ile ünlü …

Retro Akımı Nedir ?

Retro akımı, kültürel olarak eskiye ait olan ve bir dönem moda olmuş şeylerin, günümüze uyarlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir