Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Başarılı Blog Yazmak İçin Altın Değerinde Tavsiyeler - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / SEO / Başarılı Blog Yazmak İçin Altın Değerinde Tavsiyeler

Başarılı Blog Yazmak İçin Altın Değerinde Tavsiyeler

Blog siteleri son yıllarda büyük artış yaşadı. Herkes blog yazmaya karar verip başlıyor ama birçoğu bu işi kısa bir süre ya aksatıyor, ya da tamamen bırakıyor. Blog yazmaya başladıysanız öncelikli olarak bilmeniz gereken şey, bu işin sabır gerektirdiğidir. Sabır, beraberinde başarıyı da getirir. O sebeple sabır ve sürekliliğin olmadığı yerde başarı da pek mümkün değil. Blogu açtıktan 1 ay sonra neden blogum, yazdıklarım ilgi görmüyor diye dövünmeye başlayacaksanız bu işe hiç bulaşmayın. Çünkü çok büyük bir sosyal medya gücünüz yoksa yazdığınız yazılar uzunca bir süre kimse tarafından okunmayabilir. Burada sabır faktörü devreye giriyor. Sitenizde yazdıklarınız şimdilik okunmuyor olabilir, fakat bu yazdıklarınızın daha sonra da okunmayacağı anlamına gelmez. O sebeple sabırla içerik üretmeye, sitenizle ilgilenmeye devam etmelisiniz. Blog yazarı olup sektörde kalıcı bir konum edinmenin sırrı tek kelimeden geçiyor : SABIR.

Ayrıca ne hakkında yazacağınızı da özenle seçmeniz gerekiyor. Çünkü blog yazmaya başladıktan sonra sitenize içerik girmek sizin için bir çile değil, hobi olmalı. Severek ve keyifle sitenize içerik üretebilmelisiniz. Bu da sürekliliği sağlayacak ve başarıyı da beraberinde getirecektir. İnşaat mühendisi olarak inşaat ile ilgili şeyler ilginizi çekiyorsa bu alanda yazılar üretin. Hiç ilgi duymadığınız, severek yazamayacağınız, sırf o dönem popüler diye dijital medya ile ilgili bir şey üretmeye çalışırsanız, kısa vadeli düşünürseniz sonu hüsranla biten bir serüven olması muhtemeldir. Çünkü siteye içerik üretirken mutlu olmalı, sizi okuyacak olan insanları da bu içerik ile mutlu etmelisiniz.

Eğer kısa vadeli ticari hedefleriniz varsa bu hedeflere blog yazarak ulaşamazsınız. Daha sektörel işlere yönelmeli, kısa vadede kazancı böyle elde etmeyi denemelisiniz. Blog yazarlığı ile kısa sürede ticari hedeflere ulaşmak oldukça zor. Aylar, seneler sonra sitenizin istenilen seviyeye gelebileceğini aklınızdan çıkarmayarak yazmaya başlayın. Bunun tersi durumun yaşanması, sitenizin bir anda popüler olması ve patlaması çok düşük bir ihtimaldir. Bu ihtimali de eğer sosyal medyada çok güçlüyseniz kendiniz yaratmış olursunuz. Onun dışında aramalarda siteniz yeni olduğu için sıralamalara alt taraftan girecek, belki de kimse sizin yazılarınıza bir süre erişemeyecek.

Blog yazarken dikkat etmeniz gereken bir unsur daha var. Diğer blog yazarlarını sık sık takip etmeli, onlardan tüyolar ve tavsiyeler almalısınız. Fark ettiyseniz alanında fark yaratmış blog yazarlarının binlerce takipçisi var ve sabit ziyaretçileri mevcut. Siz de kendinize böyle sabit bir kitle yaratmak istiyorsanız sabırla üretmeye, çalışmaya devam etmeli, pes etmemelisiniz.

 

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Tinder’da eşleşmek için tavsiyeler

Tinder, son yılların en popüler flört uygulamalarından bir tanesi. Yurt dışında daha popüler ve aktif …

Modem internetin hızını etkiler mi?

Modem internetin hızını etkiler mi diye düşünüyorsanız bu düşüncenizin cevabı kesinlikle evet. Bir modem, varolan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir