Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yüklemek - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Sosyal Medya / Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yüklemek

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yüklemek

Instagram, popülerliğini gün geçtikçe arttıran bir sosyal medya uygulaması. Öyle ki eskiden facebook aracılığıyla takip ettiğimiz çoğu sayfayı, Facebook’un pabucunun dama atılmasıyla birlikte Instagram aracılığıyla takip etmeye başladık. Bu yazımız, özellikle kurumsal Instagram hesabı yöneticilerini ve milyonlarca aboneye sahip, günde onlarca içerik paylaşılması gereken hesap sahiplerini ilgilendiriyor. Bilgisayarınızdan nasıl kolayca Instagram’a fotoğraf yükleyeceğinizi anlatacağız. Hem de bu işlemi gerçekleştirebilmek için hiçbir programa ihtiyaç duymayacaksınız. Kulağa hoş geliyor değil mi? Hemen anlatıma geçelim.

Öncelikle Instagram’ın websitesine tarayıcınızdan giriş yapın. Benim bu işlemi uyguladığım tarayıcı Google Chrome. Diğer tarayıcılarda tam olarak nasıl sonuç veriyor denemedim ama aynı işlemleri uygularsanız büyük ihtimal hiçbir sıkıntı yaşamadan başka tarayıcılardan da paylaşım yapabilirsiniz. Tarayıcınızdan kendi Instagram hesabınıza giriş yapın ve profilinizi açın. Profilinizde sağda bulunan boş alanlardan herhangi bir yere sağ tıklayın ve incele butonuna tıklayın.

İncele butonuna tıkladığınızda ekranın sağ tarafında yeni bir alan belirecek. Burada sol üst köşede telefon&tablet simgeli bir buton var buraya tıklayın. Daha sonra f5 ile sayfanızı yenileyin. Artık Instagram hesabınızı mobil görünüme aldınız. Şimdi yapmanız gereken işlem çok basit. Telefonunuzdan Instagram’a nasıl fotoğraf yüklüyorsanız aynı şekilde kamera ikonuna tıklayarak fotoğrafınızı bilgisayardan seçin. Fotoğraf bir süre sonra yüklenecek. Daha sonra ileri butonuna basın. Daha sonra açılan ekrandan isteğe bağlı olarak hashtaglerinizi girebilirsiniz. Ayrıca isteğe bağlı olarak konumunuzu da ekleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

İşte Instagram’a programsız fotoğraf atmak bu kadar basit. İnternette bunun için onlarca program, uygulama paylaşılıyor fakat bunların yüzde doksanı güven vermeyen uygulamalar. O yüzden hesap güvenliğinizi dikkate alarak bu programlardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bu yöntemle hem bilgisayarınızı, hem de hesabınızı koruyarak kolayca paylaşım yapabilirsiniz.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Sosyal medya : Gösterişli hayat insanları mutsuz mu ediyor?

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte psikolojik rahatsızlıkların artması arasında bir bağlantı olabilir mi diye düşünürken bu …

Facebook : Mesajları Toplu Şekilde Silme Eklentisi

Facebook’ta mesajların tamamını toplu ve hızlı şekilde silmek mümkün. Bildiğiniz üzere Facebook, bir zamanların en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir