Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Brezilya Kalçası Olmadı Diye Dava Açan Kadın - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Trend / Brezilya Kalçası Olmadı Diye Dava Açan Kadın

Brezilya Kalçası Olmadı Diye Dava Açan Kadın

Brezilya kalçası olmadı diye doktora dava açan bir kadın haberine denk geldim az önce. Günümüz dünyasında insanların estetik kaygılarının ne kadar da ileri seviyelere taşındığının en belirgin örneklerinden birisi olabilir bu durum. İnsanlar artık yüzlerindeki kusurları, kilo problemlerini bir kenara bırakıp işi çok daha ileri seviyeye taşıdılar. Kalçalarını istediği şekle sokmak için ameliyat olmak bana dünyanın en mantıksız şeyi olarak geliyor. Zira kalçalar insanın çalışması ve azmi ile şekle sokulabilecek kas gruplarından oluşuyor. Yani bir erkeğin karın kaslarını çıkarmak yerine ameliyatla bunu halletmesine eşdeğer bir durum bu. Tabii ki de estetik olarak herkes beğenilmek ister. Fakat insanın kalçalarını brezilya kalçası standartlarına getirmek için ameliyat olması, ayrıca internetten t-shirt sipariş etmiş de sipariş ettiğinden farklı ürün gelmiş gibi “bu kalçalar brezilya kalçası olmadı ya” diyerek doktoru dava etmesi oldukça garip bir olay.

Ülke insanının açlıkla, sefaletle mücadele ettiği günümüz düzeninde ne güzel derdin varmış kardeş dedirtmiştir. Dünyadaki o kadar çilenin, mücadelenin arasında en büyük derdi kalçalarının brezilya kalçası olmaması olan bu kadına bir yandan özeniyor, diğer yandan acıyorum. Özendiğim kısım bu kadar dertsiz, tasasız olmasıyla alakalı. Acıdığım kısım ise estetik kaygılarını zihinsel becerilerinin önüne koyup düşünmeden yaşıyor oluşundan ötürü. Hakkımızda hayırlısı. Haberin videosunu da aşağıda paylaşıyorum.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Black Friday Nedir ?

Black Friday ( Kara Cuma ) 1932’den bu yana yılbaşı alışverişlerinin başlangıcı olarak da kabul …

Youtube’da Trend Videolar | Nasıl Trend Olunur

Bildiğiniz üzere youtube popülerliğini git gide daha da arttırıyor. Ülkemizde ve dünyada youtube ile ünlü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir