Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Facebook : Mesajları Toplu Şekilde Silme Eklentisi - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook : Mesajları Toplu Şekilde Silme Eklentisi

Facebook : Mesajları Toplu Şekilde Silme Eklentisi

Facebook’ta mesajların tamamını toplu ve hızlı şekilde silmek mümkün. Bildiğiniz üzere Facebook, bir zamanların en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesiydi. Yıllar geçtikçe, diğer sosyal mecralar ortaya çıktıkça popülerliği azaldı ama tamamen ortadan kalkmadı. Hala insanların fazlaca kullandığı platformlardan bir tanesi. Eğer sizler de bu platformu yıllardan beri kullanıyor ve biriken binlerce mesajınızı kolay şekilde temizlemek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Sizlerle paylaşacağımız bu eklenti sayesinde mesajlarınızın tamamını saniyeler içerisinde, uğraşmadan temizleyebileceksiniz. Öncelikle ihtiyacınız olan şey Chrome tarayıcısı. Eklentimizi çalıştırmak, mesajları toplu şekilde temizlemek için bu tarayıcıya ihtiyacımız var. Eğer bilgisayarınızda kurulu değilse bu tarayıcıyı bilgisayarınıza kurmalısınız.

Daha sonra Message Cleaner adlı eklentiyi indirmeniz gerekiyor. Bu eklentiyi indirip tarayıcınıza ekledikten sonra tarayıcınızı kapatıp yeniden açın. Ardından tüm çerezleri temizleyin. Çerezleri temizlememek bazen eklentinin düzgün çalışmasını engelleyebiliyor. Ya da temizlik esnasında bilgisayarınızda hantallığa yol açabiliyor.

Tarayıcınızı açtıktan sonra Facebook’a giriş yaparak mesajlar kısmına giriş yapın. Mesajlarınızı açtıktan sonra eklentiye tıklayın ve eklentiyi çalıştırın. Bu aşamadan sonra sizin yapmanız gereken bir şey kalmıyor. Mesaj silme işlemi başladı. Bilgisayarınızın hızına göre işlemin süresi değişebiliyor. O sebeple bu işlem gerçekleştirilirken başka bir uygulama yada sekme açmamanızı tavsiye ediyorum. İşlem kısa bir süre sonra tamamlanacak, mesaj kutunuz da tertemiz olacak.

Eğer eklentiyle ilgili sorun, soru ve görüşleriniz var ise yorum yazarak bizlere iletebilirsiniz.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Sosyal medya : Gösterişli hayat insanları mutsuz mu ediyor?

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte psikolojik rahatsızlıkların artması arasında bir bağlantı olabilir mi diye düşünürken bu …

İyi Bir Kurumun Instagram Profili Nasıl Olmalı ?

Instagram, sosyal mecralar arasındaki popülerlik yarışında son dönemlerde baya öne çıkmış gibi gözüküyor. İlk çıktığı …

4 Yorumlar

  1. Teşekkürler sayenizde can sıkıcı bir işten kurtuldum 🙂

  2. Teşekkürler sayenizde can sıkıcı bir işten kurtulduk

  3. Çok iyi Teşekkürler Kurtulduk sonunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir