Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Geceleri Evde Tek Başına Kalmaktan Korkanlara Tavsiyeler - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Genel / Geceleri Evde Tek Başına Kalmaktan Korkanlara Tavsiyeler

Geceleri Evde Tek Başına Kalmaktan Korkanlara Tavsiyeler

Geceleri evde tek başına kalmaktan korkanların sayısı, özellikle günümüz toplumunda insanların kendilerini güvende hissetmemeleriyle doğru orantılı olarak her geçen gün artıyor. Fakat geceleri tek başına kalmaktan korkmak, ömür boyu kaçılacak bir sorun değil. Bu sorunla yüzleşmek yada çözüm üretmek zorundasınız. Çünkü ömrünüzün belirli bir zaman diliminde kısa süre de olsa mutlaka tek başınıza kalmak zorunda kalıyorsunuz. Anasının evinden direk evlenip yeni evine geçenler bile eşleri iş gezisine yada seyahate çıktıklarında tek başlarına kalmak zorunda kalabiliyorlar. Yavaş yavaş tavsiyelerimize geçerek konuyu çözüme ulaştıralım.

Öncelikle geceleri evde tek başına kalmaktan mı, yoksa karanlıktan mı korktuğunuzu belirleyin. Eğer sorun karanlık ise çözümü gayet basit. Salonun yada en yakın odanın ışığını açarak uyuyun. Böylece hem çevreniz tam karanlık olmayacak, hem de tam anlamıyla aydınlanmayacak. Böylece bu sorunu kolay şekilde çözebilirsiniz.

Fakat sizin karanlıkla ilgili probleminiz yok ve güven sorunu yaşıyorsanız asıl problem burada başlıyor. Öncelikle evdeki tüm ışıkları açarak evin tamamen aydınlık olmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra evdeki tüm kapıları kapatın. Bu evde dolaşırken şüphe duymanızın önüne geçecektir. Çünkü birisinin gelip kapıdan içeriye girip kapıyı tekrar kapatıp orada bir şeyler yaptığı fikri aklınıza mantıklı gelmez. Fakat kapısı açık karanlık bir odaya uzaktan bakmak bile sizi ürkütebilir.

Eğer sesten rahatsız olmuyorsanız bilgisayarınızı yada televizyonunuzu açık bırakın, bir televizyon kanalı yada bir film açın. Böylece ev hem aydınlık, hem de aktif duruma geçecek sizin için. İnsanları asıl korkutan şey karanlık ve pasifliktir. Evi bu iki durumdan kurtararak kendinizi psikolojik olarak rahatlatın.

Eğer odalarda birilerinin olduğu fikri kafanızı kurcalıyorsa, takıntılıysanız tüm ışıklar açık iken tüm odaları tamamen gezin. Aklınızda soru işareti kalmasın. Çünkü bu sorunu yaşayanların temel problemi takıntılı olmalarıdır. Üst kattan tık sesi gelse içeride birisi mi var hissine kapılabilirler. O sebeple tüm odaları gezerek zihninize bu evde benden başka kimse yok mesajını tam anlamıyla verin. Daha sonra evin kapısını da kilitleyin ve zihninizin güvende olduğunuzu hissetmesine olanak sağlayın.

Gece uyandığınızda tuvalete falan gitmeniz gerekebilir. Burada panik yapmadan telefonunuzu eline alın, flaş ışığını açın ve geçeceğiniz yol karanlık ise ışıkları aça aça yürümeye devam edin. Dönüşte de aynı işlemi kapatma şeklinde tekrar edin. En önemli şey zihninizin ben tekrar güvendeyim mesajını alabilmesidir. Uyurken zihninize ulaştırdığınız bu mesajı burada tekrar ışıkları açıp kapayarak zihninize iletin. Uyku sersemi olduğunuz için kafanızı bir şeye takmadan tekrar yatağınıza dönün ve uykuya dalın.

Yanınıza kendinizi savunacak bir şeyler almak isteği oldukça saçma. Çünkü bizim asıl amacımız hiçbir şey olmayacağı, evde kimsenin olmadığı yönündeki mesajı zihne iletmek. Yanınıza kendinizi savunacak bir şeyler alırsanız zihninize bu mesajı veremezsiniz. Zihniniz : “Madem güvendeydim, neden bunları yanına aldın?” düşüncesine kapılacak ve savunma mekanizmanız tekrar devreye girecektir.

Eğer inançlı bir insansanız bildiğiniz duaları ve sureleri yatmadan önce kesinlikle okuyun, bu da sizi güvende hissettirecektir. Çünkü dinin temel amaçlarından birisi de insanın kendini güvende hissetmesini sağlamaktır.

Geceleri tek başına kalmaktan korkanlar için hayat kurtaracak tavsiyelerimizin sonuna geldik. Umarım bu bilgiler sayesinde bu problemleri bir nebze de olsa aşabilirsiniz.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Askerlik : Usta birliğinde görev seçimi nasıl yapılıyor?

Genellikle askerliğini yapmış olanlar, acemi birliğini bitirdikten sonra usta birliğinde rahat edeceğinizi söylerler. Çünkü usta …

Hangi Celp Döneminde Askere Gitmek Daha Mantıklı ?

Askerliğinizin ne şekilde geçeceğini belirleyen temel faktörlerden bir tanesi de celp döneminiz. Bildiğiniz üzere 4 …

1 Yorum

  1. Bizim insanımızın korkusu genellikle ruhani varlıklardan kaynaklı. Herkesin bilinç altına bunlar yerleştiği için kafalarında birşey olmasa bile sürekli birşeyler kurarak kendilerini korkutuyorlar. O yüzdendirki türk yapımı tüm korku filmleride klasik aynı şeyler üstüne kurulu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir