Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Iphone : Arka Planda Youtube Nasıl Çalıştırılır ? - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Nasıl-Nedir ? / Iphone : Arka Planda Youtube Nasıl Çalıştırılır ?

Iphone : Arka Planda Youtube Nasıl Çalıştırılır ?

Youtube, dünyanın en popüler sosyal platformlarından bir tanesi. Özellikle son dönemlerde Youtube üzerinden para kazanmanın mümkün olmasıyla birlikte Youtube kullanımı, izlenme sayıları ülkemizde de zirve değerlere ulaştı. Fakat bu platformu mobil cihazlardan bir şeyler dinlemek için kullananlar, arka planda çalıştıramıyorlar. Çünkü uygulama buna izin vermiyor. Arka plandaki başka bir uygulamaya geçiş yaptığınız an sayfayı kapatmışsınız gibi müzik duruyor. Bu yazımızda Iphone’de arka planda Youtube nasıl çalıştırılır bundan bahsedeceğiz.

Iphone kullanıcıları, genellikle safari ve alternatif tarayıcılar aracılığıyla internete bağlanıyorlar. Fakat bu tarayıcılar, Youtube’u arka planda çalıştırmak konusunda kullanıcı beklentilerini karşılayamıyor. Bu sebeple arka planda youtube çalıştırmak için alternatif bir tarayıcı kullanacağız. Pek fazla kişi tarafından bilinmeyen bu tarayıcının adı : Dolphin.

Dolphin adlı tarayıcı ile Youtube’ye giriş yapıp, istediğimiz şarkıyı açtıktan sonra istediğiniz uygulamayı kullanabilirsiniz. Dolphin adlı uygulamayı kendi IOS cihazımda da kullanıyorum, bu güne kadar hiçbir şekilde problem yaşamadan arka planda şarkı dinleyebildim.

IOS ARKA PLANDA YOUTUBE ÇALIŞTIRMAK

  • Uygulamayı Appstore aracılığıyla telefonunuza indirin ve açın.
  • Uygulamayı açtıktan sonra sağ üstten üç noktaya tıklayın ve “Masaüstü Bilgisayar” seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra eğer telefonunuzda Youtube uygulaması varsa o uygulamaya geçiş yapmaya çalışacak, ardından Safari’yi açacak. Bunları bazen yapabilir, problem yok. Hemen arka planda açmış olduğunuz tüm uygulamaları temizleyin ve Dolphin adlı uygulamayı tekrar açın.
  • Daha sonra Youtube giriş yaparak dinlemek istediğiniz şarkıyı yada ses kaydını açın.
  • Arka planda çalışan bir başka uygulamaya geçmek istediğinizde tekrar şarkı donabilir, paniğe kapılmayın.
  • Alt taraftan ekranı yukarıya doğru çekerek wifi açıp kapadığınız menüye ulaşın ve sağ tarafa yani müzikleri yönetebildiğiniz, durdurup tekrar başlatabildiğiniz kısma geçiş yapın ve play butonuna basın.
  • Artık şarkınız arka planda çalıyor. Şarkı eğer durur yada herhangi bir problem çıkarsa ki zaman zaman olabilir bu aşamaları tekrarlayarak şarkıyı tekrar açabilirsiniz.

Dolphin adlı uygulamayı Youtube ile şarkı dinlemek istediğiniz vakitlerin dışında da kullanabilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve tasarruflu bir uygulama. Batarya ömrünüzü diğer uygulamalar kadar hızlı yemiyor ve oldukça performanslı çalışıyor.

 

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Tinder’da eşleşmek için tavsiyeler

Tinder, son yılların en popüler flört uygulamalarından bir tanesi. Yurt dışında daha popüler ve aktif …

Modem internetin hızını etkiler mi?

Modem internetin hızını etkiler mi diye düşünüyorsanız bu düşüncenizin cevabı kesinlikle evet. Bir modem, varolan …

1 Yorum

  1. Firefox Android sürümünde tarayıcı üzerinden youtube videoları arka planda çalışıyor. Ama İOS versiyonunda ne durumda bilmiyorum açıkçası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir