Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi iPhone'da Konuşmaları Ses Kaydı Olarak Nasıl Kaydederim ? - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Teknoloji / iPhone’da Konuşmaları Ses Kaydı Olarak Nasıl Kaydederim ?

iPhone’da Konuşmaları Ses Kaydı Olarak Nasıl Kaydederim ?

Bu yazımızda Iphone kullananlar için nasıl konuşmayı ses kaydı olarak kaydedebiliriz bundan bahsedeceğiz. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Android yazılımlı telefon kullanıyorsanız bu işlemi çok rahat şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Çünkü andorid alt yapılı telefonların birçoğunda bu özellik mevcut. Fakat Iphone kullanıcıları için bu süreç biraz daha zor. Neden bu işlemin IOS işletim sistemlerinde uygulama aracılığıyla gerçekleştirildiğini de biraz sonra anlatacağım.  Bu işlemi nasıl ve hangi uygulama ile gerçekleştirebileceğinizi anlatalım.

Appstore yada Itunes aracılığıyla “Call Recorder – IntCall” isimli uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Program en başlarda ücretli olarak yayınlanıyordu fakat şuanda ücretsiz diye biliyorum. Uygulamayı ücretsiz şekilde indirdikten sonra rahatça ses kaydı almaya başlayabilirsiniz.

Peki neden Iphone yazılımsal olarak bizlere bu imkanı direkt olarak sunmuyor bundan bahsedelim. Iphone telif konularına fazlasıyla önem veriyor. Ses kaydı almak da yasal olarak çeşitli sıkıntılara sebebiyet verebileceğinden böyle bir yazılım telefonunuza yüklenmiş şekilde size ulaşmıyor. Ayrıca bu telif problemlerinin yaşanmaması adına Mp3 de indiremiyorsunuz. Android telefonlarda rahatça gerçekleştirilen bu gibi eylemlerin Iphone telefonlarda neden gerçekleştirilemediğini merak edenler için bu kısa açıklamayı da buraya not düşmüş olalım.

Bu uygulamanın birçok alternatifi var. Fakat bu uygulamanın aralarında en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Her yeni IOS sürümüyle beraber uygulama güncelleniyor ve sorunsuzca kullanılabiliyor.  Kullanımı ise gayet basit. Karşı tarafı aradıktan sonra uygulamayı açarak kayıt işlemini başlatabiliyorsunuz. Karşı taraf hiçbir şekilde sesinin kayıt altına alındığını anlamıyor. Fakat siz yine de hukuki problemlere yol açabilecek şekilde bu uygulamayı kullanarak başınıza dert açmayın. Arkadaşlarınızla mizah içerikli konuşmaları anı olsun diye kayıt altına almak isterseniz bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca karşı taraf sizi rahatsız ettiğinde, taciz ettiğinde de bu uygulamayı kullanarak ses kaydı alabilirsiniz ve bu ses kaydı aracılığıyla hukuki süreç başlatabilirsiniz.

Uygulama düzgün kullanıldığı zaman birçok alanda faydalı şekilde kullanılabilir. Fakat hukuk kuralları dahilinde kullanılmadığı zaman da başınızı derde sokabilir. O yüzden aradaki bu ince çizgiyi doğru ölçüp biçerek bu uygulamayı kullanmaya özen gösterirseniz herhangi bir problemle karşılaşmazsınız.

 

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Bilgisayarı açınca tarih ve saat ayarlarının sıfırlanması

Bilgisayarı her açtığınızda tarih ve saati yeniden ayarlamak zorunda kalıyorsanız bir süre sonra bu durum …

Iphone hızını ve performansını arttırma yöntemleri

Iphone günümüzün en fazla kullanılan akıllı telefonlarından bir tanesi. Hemen hemen her evde, en az …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir