Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Iphone'da Parolayı 4 Haneli Olarak Kullanmak - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Teknoloji / Iphone’da Parolayı 4 Haneli Olarak Kullanmak

Iphone’da Parolayı 4 Haneli Olarak Kullanmak

Bildiğiniz üzere Iphone son güncellemeleriyle birlikte güvenliği arttırmak için parolaların hane sayısını arttırdı ve parola oluşturmak istediğinizde 6 haneli bir parola girmenizi istiyor. Fakat eskiden parolasını 4 haneli olarak kullanmaya alışmış olanlar için 6 haneli parola belirlemek beraberinde bazı sıkıntıları getirebiliyor. Bu yazımızda 6 haneli parolayı nasıl 4 haneli olarak kullanabileceğinizi anlatacağız. Yazımızda belirtilen adımları doğru olarak uygularsanız eski 4 haneli parola sistemine kolayca geçebilirsiniz.

Iphone ayarları kısmına giriş yapın. Daha sonra Touch Id ve Parola seçeneğine tıklayarak gerekli alana giriş yapın. Burada sizden mevcut parolanızı girmenizi isteyecek. Daha önceden belirlemiş olduğunuz ve kullandığınız parolayı yazarak giriş yapın. Açılan ekranda biraz aşağıya inerek parolayı değiştir seçeneğine tıklayın. Sizden tekrar mevcut parolanızı girmenizi isteyecek, az önce yaptığınız gibi tekrar mevcut parolanızı yazın. Tam olarak bu adımda 6 basamaklı bir şifre girmenizi isteyecek. Eğer siz farklı bir kodlama türü yapmak istiyorsanız parola seçenekleri kısmına tıklamalısınız. Bu kısma tıkladıktan sonra açılan menüden oluşturmak istediğiniz parolaya uygun bir seçeneği seçebilirsiniz. Eski Iphone düzeninde kullandığınız şekilde 4 haneli bir parola oluşturmak istiyorsanız özel alfasayısal kod seçeneğini seçebilirsiniz. Daha sonra 4 haneli olarak parolanız girin, tekrar yeni şifrenizi onaylamanız istenecek tekrar yapıp onaylayın ve yeni şifrenizi 4 haneli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

6 haneli parola kullanımı güvenlik olarak daha tercih edilen bir seçenek olsa da 4 haneli parola kullanmaya alışmış biriyseniz bu adımları uygulayarak 4 haneli parola düzenini kullanabilirsiniz.

Eğer bu konuda sorun yaşayanlar veya gerçekleştiremeyenler olursa aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere şikayetlerini, sorularını iletebilirler.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Bilgisayarı açınca tarih ve saat ayarlarının sıfırlanması

Bilgisayarı her açtığınızda tarih ve saati yeniden ayarlamak zorunda kalıyorsanız bir süre sonra bu durum …

Iphone hızını ve performansını arttırma yöntemleri

Iphone günümüzün en fazla kullanılan akıllı telefonlarından bir tanesi. Hemen hemen her evde, en az …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir