Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Knight Online ile büyüyen efsane nesil - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Oyun / Knight Online ile büyüyen efsane nesil

Knight Online ile büyüyen efsane nesil

Knight Online, bir zamanların efsanesi. Bu oyunu anlatmak için kurulabilecek binlerce cümle var fakat hiçbirisi bu oyunu tam anlamıyla anlatmaya yetmez. Bu oyuna yıllarını vermiş, bu oyunla büyümüş olanlar ancak ne anlatmak istediğimi anlayabilirler. Çünkü o bir oyundan çok daha fazlasıydı. Resmen bir neslin çocukluğu onunla geçti. Resmen onunla büyük adam olduk, olgunlaştık. Şimdi dönüp baktığımda bu oyunu oynayarak geçirdiğim zamanlar için hayıflanmak bir yana dursun, keşke o günlere geri dönüp tekrar çılgınlar gibi bu oyunu oynayabilsem diye iç çekiyorum.

Günümüzde binlerce oyun var. Fakat hiçbirisi asla bir Knight olamayacak, en azından benim için. En gelişmiş grafik detaylara sahip oyunlardan tutun, milyonları peşinden sürükleyen DOTA, LOL gibi oyunlara kadar bu oyunun yerini tutabilecek tek bir oyun daha üretilemeyecek. Çünkü bu oyun çocukluk aşkı gibidir. Çocukluk aşkları hiçbir zaman unutulmaz, bu oyun da oynamış olanların asla unutamayacağı güzel bir anı şeklinde zihinlerde canlı durmaya devam edecek.

Hala nerede eski günlere, dönemlere ait bir oyun fotoğrafı görsem iç çekip özlemle yanıp tutuşuyorum. Nerede bu oyuna ait bir görsel, video, müzik görsem resmen eski sevgilisini hatırlayıp hayıflanan takıntılı insanlar gibi duygu yoğunluğu yaşıyorum.

Bu oyun her şeyden önce hayattı. Resmen bir nesli hayata hazırladı. Şöyle ki;

 • Sabretmeyi, sabrın karşılığını almayı ilk defa bir nesil bu oyunla öğrendi. Sabır ise bizleri kocaman adamlara dönüştürdü. Yeri geldi bir Boss için 7 saat bilgisayar başında bekledik, yeri geldi sabahlara kadar level atlamak için okula uykusuz gitmeyi dahi göze alarak exp kasmaya çalıştık.
 • İlk ticareti bu oyun sayesinde öğrendik. Saatlerce tezgah tezgah dolaştık, ucuza alıp pahalıya satacak bir şeyler kovaladık. Pazarlık yapmayı da ilk bu oyunda öğrendik. Fazla paramız olsa dahi PM atıp fiyatı düşürmeye çalıştık.
 • Dostluk, arkadaşlığı bu oyun sayesinde öğrendik. Oyunda öyle clanlar kuruldu ki bu dostluklar gündelik hayatlara kadar taşındı.
 • İnsanlara güvenmemeyi de bu oyun sayesinde öğrendik. Güvendiğimiz dağlara karlar yağdığı çok oldu. Soyulduk, dolandırıldık ve aldatıldık. İşte bunların hepsi de bizleri birer yetişkin haline getirdi.
 • İnat etmeyi, pes etmemeyi bu oyun sayesinde öğrendik. Slot kavgalarında sabahlara kadar ks atılır, kimse geri adım atmazdı.
 • Dostu düşmanı bu oyun sayesinde tanıdık. Benim gibi dayısının oğlu tarafından soyulmuş kimse yoksa söylediğimi tam anlamıyla anlayamaz. En yakınımız bildiklerimiz bile bu oyun için bizi duman etti.
 • Asosyal olduk, sevgili nedir bilmedik. Yaz tatilinde herkes etkinlik kovalarken biz 3 ay boyunca götümüz pişik olana kadar o sandalyeye oturup bu oyunu oynadık.

Ve sayamadığım daha birçok şey. En dokunaklı olan şey ise aşağıda paylaşacağım müziği tekrar işitmek. Bu müziği her işittiğimde çocukluğuma olan özlemim artıyor. Sizi bu muhteşem müzikle duygulanmak üzere baş başa bırakıyorum.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

League of Legends Yeni Rün ve Kabiliyetler

League of Legends, bildiğiniz üzere dün itibariyle oyundaki rün ve kabiliyetlere güncelleme getirdi. Bununla birlikte …

Ucuz PUBG Nasıl Alınır ?

Pubg ( Playerunkown’s Battlegrounds ) çıkış tarihi pek eski olmasa da kısa zamanda büyük popülerlik …

7 Yorumlar

 1. Ey gidi günler eyyy… Sabahlara kadar oynadığımı bilirim bu oyunu. Hatta bir ara bayramda bilgisayarı 4 gün açık bıraktım ekran kartım yanmıştı. 🙂

  • Vallahi o günleri nasıl özlüyorum anlatamam. Ailemle yaz tatiline giderken charı bırakmayı bile düşünmüşlüğüm var ölene kadar kasılsın en azından diye. 3 saat kasılacak diye 1 hafta bilgisayarın açık durmasını göze alacak kadar çılgındık 🙂

 2. Knight Online oynayanlarla çok dalga geçmiyorlar mı ama ya 😀 😀

  • Vallahi ne kadar dalga geçerlerse geçsinler hiçbir zaman utanmadan çekinmeden söylerim. Şimdi tekrar o günlere dönsem yine sabahlara kadar oynar, okula uykusuz giderdim. Çünkü neden oynamayayım ki :p

 3. Bu arada, beyler, ben ne kadar uğraşsam da; bu şekilde isim ve url girerek mesaj yazdığımız sitelerde bir türlü avatarımın görünmesini sağlayamıyorum. Sinan Bey’in de resmi çıkmış örneğin bir blogspot kaynağından gelmiş olsa bile bunu nasıl sağlayabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir