Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi League of Legends Yeni Rün ve Kabiliyetler - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Oyun / League of Legends Yeni Rün ve Kabiliyetler

League of Legends Yeni Rün ve Kabiliyetler

League of Legends, bildiğiniz üzere dün itibariyle oyundaki rün ve kabiliyetlere güncelleme getirdi. Bununla birlikte yeni sezon da başlamış oldu. Artık rünler tamamen ücretsiz şekilde kullanılabiliyor. Eskiden rün sayfası almak, rün dizmek belirli bir emek ve çaba gerektirirken artık herhangi bir bedel ödemeden rünlerinizi dizebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kabiliyetler de rünlerle beraber tek sayfada toplanıldı ve kullanılıyor. Yani oyuna giriş ekranında hem rün, hem kabiliyet için iki ayrı sayfa yerine tek sayfa var.

Yeni rünlerin gelişiyle birlikte oyunun metasında da büyük değişiklikler oldu. Artık tank metası sona erdi diyebiliriz. Çünkü yeni rünlerle birlikte agresif şampiyonların oynanma sayısı artacağa benziyor. Ayrıca oyuna gelen oyun içerisinde sihirdar büyüsü değiştirme gibi özellikler de mevcut. Bu ve bunun gibi birçok değişiklikle birlikte yeni sezon çok daha farklı olacak.

Yeni metaya uyum sağlayan oyuncuların dereceli oyunlarda daha başarılı olacağını söyleyebiliriz. Çünkü yeni rünler sayesinde her match-up için karşınızdaki rakibe göre bir rün seçmeniz gerekiyor. Eskiden sınırlı olan bu durum, şuanda tamamen sınırsız şekilde size özgürlük tanıyor. Agresif oynamak istediğinizde ayrı, safe kalmak istediğinizde ise ayrı rünlerle oyuna giriyorsunuz. Oyunu güncellediğiniz andan itibaren yeni rünlerinizi görüntüleyebilir ve öğrenebilirsiniz.

Bunun yanı sıra dikkat çeken bir özellik de IP sisteminin kalkması. Artık satın alacağımız her şeyi mavi öz ile satın alıyoruz. Bu sebeple mavi öz oyunun en değerli araçlarından birisi oldu. Ayrıca 30 level olan level sınırı kalktı. Kullanıcılar level kasarak ekstra ödüller ve özellikler kazanabilecekler.

Yeni sezon ve güncellemelerle birlikte League of Legends’da taşlar yerinden oynayacak gibi gözüküyor. Zira bu sezonda başarılı olmanın püf noktası agresif oynamak, yeni rünlere ayak uydurmak. Kim daha çabuk bu duruma uyum sağlarsa dereceli liglerde üst liglerdeki yerini garanti altına alacak.

Bakalım yeni sezon ve yeni güncellemeler başka ne gibi durumlara zemin hazırlayacak.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Path Of Exile (Oyun İncelemesi)

Oyunun ücretsiz oluşu bana olumsuz bir etki yarattı. “Ücretsiz bir oyun ne kadar iyi olabilir …

Ucuz PUBG Nasıl Alınır ?

Pubg ( Playerunkown’s Battlegrounds ) çıkış tarihi pek eski olmasa da kısa zamanda büyük popülerlik …

2 Yorumlar

  1. Yeni rün ve kabiliyetlerle oyun çok farklı bir metaya geçti. Özellikle rünlerin bedava olması erken aşamada yeni oyuncular için büyük avantaj olacak.

  2. Beğenerek oynadığım bir oyun Yeni Meta ve getirilen özellikler epey faydalı olmuş Morgana baştacımızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir