Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Maden Suyu ve Soda Arasındaki Farklar - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Genel / Maden Suyu ve Soda Arasındaki Farklar

Maden Suyu ve Soda Arasındaki Farklar

Maden Suyu ve Soda Arasındaki Farklar

Öncelikle başlıkta belirttiğimiz sorunun cevabını vererek yazımıza başlayalım. Maden suyu ve soda aynı şey değildir. Maden suyu ve sodanın aynı şey olduğu fikri toplum genelinde yaygındır fakat bu oldukça yanlıştır. Maden suyu, yeraltı kaynaklarından uzunca bir süreç ile yeryüzüne çıkar. Fakat günümüzde yeryüzüne çıkarılması noktasında teknik yardımlara başvurulmakta ve kolayca yeryüzüne çıkarılabilmektedir. Maden suyu, çözünmüş mineralleri, tuzları, elementleri ve gazı bünyesinde barındırır. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bu mineralleri ve besinleri karşılaması açısından, oldukça faydalı ve tüketilmesi gereken bir mineral kaynağıdır.

Maden suyunun oluşma aşaması oldukça uzun bir süreçle mümkün olur. Yağmurun yağıp, bu yağmur suyunun yeraltına ulaşması ve oradaki sürecini tamamlaması oldukça uzun bir süreçtir. Bu yağmur suyu, yer altında dolaşırken zengin madenleri ve mineralleri de bünyesine katarak insan vücuduna oldukça yararlı bir hale gelir. Bu sebeple doktorlar da maden suyunun tüketiminin insan sağlığı açısından önemini sıklıkla dile getirmektedir.

Soda ise yapay bir içecektir. İçme suyuna dışarıdan karbondiyoksit katılarak oluşturulur. Yapay bir içecek olması sebebiyle maden suyu kadar faydalı bir içecek değildir. Bu sebeple soda içerek vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri vücuduna aldığını zannetmek oldukça yanlış bir kanıdır. Sağlığınız açısından en doğru ve faydalı içecek doğal maden suyudur.

Doğal maden suyu, her yaştan insan için faydalı bir içecektir. Gün içinde ihtiyaç duyduğumuz su miktarının yarısı kadarını maden suyundan karşılayabiliriz. Bu vücudumuzun ihtiyaç duyduğu kaynakların vücuda alınması açısından oldukça zahmetsiz ve düşük bütçeyle gerçekleştirebileceğiniz bir eylemdir. Maden suyu tüketerek hem su ihtiyacımızı, hem de vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri karşılayabileceğimiz için su yerine günlük hayatınızda maden suyu tüketebilirsiniz.

Maden suyu günün her saati rahatlıkla tüketilebilir, sağlık açısından hiçbir sakıncası yoktur. Sadece yemeklerden sonra maden suyu tüketmek, maden suyu tüketme miktarımızı kısıtlayan bir harekettir. Maden suyu sadece yemeklerden sonra değil, günün her evresinde tüketilmelidir. Ayrıca maden suyu içerisinde barındırdığı mineraller ve bikarbonat sayesinde sindiriminize de yardımcı olur. Mide dostu olan bu içeceği hayatınızın bir parçası haline getirerek yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Askerlik : Usta birliğinde görev seçimi nasıl yapılıyor?

Genellikle askerliğini yapmış olanlar, acemi birliğini bitirdikten sonra usta birliğinde rahat edeceğinizi söylerler. Çünkü usta …

Hangi Celp Döneminde Askere Gitmek Daha Mantıklı ?

Askerliğinizin ne şekilde geçeceğini belirleyen temel faktörlerden bir tanesi de celp döneminiz. Bildiğiniz üzere 4 …

1 Yorum

  1. Güzel bilgilendirici bir içerik olmuş teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir