Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Me Before You ( Senden Önce Ben ) Değerlendirmesi - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Sinema / Me Before You ( Senden Önce Ben ) Değerlendirmesi

Me Before You ( Senden Önce Ben ) Değerlendirmesi

Öncelikle şunu belirterek başlamalıyım ki filmi izlemeye başlamadan önce oyunculara bile doğru dürüst göz atmamıştım. Film başladı ve karşımda Emilia Clark’ı görünce bir miktar heyecanlandığımı söyleyebilirim. Ona eşlik eden ise Sam Claflin idi. Gerçekten bu iki başrol oyuncusunu görünce heyecanlanmadım değil. Fakat film devam etmeye başladıkça günümüz romantik komedi kalıplarını kullanmaya başladılar ve klişe bir konu devam etti.

Oyunculuk konusunda iki oyuncu da gayet başarılı ve rollerinin haklarını verdiler. Fakat rolleri kısıtlanmış olduğu için pek fazla özgürlük alanları yoktu. Özellikle Sam Claflin, yakışıklı ve zengin ailenin gözde evladı rolünden pek fazla çıkamadı film boyunca. Sonlara doğru film dram türüne geçiş yaptı ve sahneler kalplere biraz daha fazla işlemeye başladı.

Fakat filmi şu noktada da eleştirmeden geçemeyeceğim. Hayatı kısıtlanmış birisinin, bu kadar kötü algılara yol açabilecek bir karakterde ve rolde sergilenmesini pek doğru bulmadım. Dünyada milyonlarca engelli insan var ve bu filme ulaşmaları çok kolay. Yaşamın iki yüzünü bu kadar keskin yaşayan bir başrolü sergilemek, onların da bu ruh haline girmelerini sağlayabilir. Kendilerini insanların sırtında yük olarak görebilir ve kendilerini huzursuz hissedebilirler.Onun dışında günümüz modern peri masalı eserlerinin bir miktar dışına çıkan bu filmi keyifle izleyebilirsiniz.

Kararlılık mı, yoksa fedakarlık mı? Aşk insanı girdiği yoldan dışarıya çıkabilir mi, yoksa kararlar alındıktan sonra kesinlikle uygulanmalı mıdır? İnsan kendi kalıplarını, sınırlarını kendisi mi oluşturur yoksa bunlar aşılabilir mi? Bu ve bunun gibi birçok soruyu kendinize soracak ve cevaplayacaksınız.

Ayrıca size, yaşama tutunmak, elinizdekilerin kıymetini bilmek ve ufak tefek şeyleri dert etmemek hususlarında derin şeyler hissettireceğine eminim.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Ayla Filmi : Güney Kore ve Türkiye Dostluğu Nasıl Oluştu

Geçtiğimiz günlerde Ayla filmini izleme fırsatı buldum. Filmin konusuna dair hiçbir fikrim yoktu, sadece sinemanın …

2 Yorumlar

  1. Emilia Clark gerçekten harika bir oyunculuk örneği göstermiş bence 2016 yılının en iyi romantik filmleri arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir