Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Ölümlü Dünya - Film değerlendirmesi - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Sinema / Ölümlü Dünya – Film değerlendirmesi

Ölümlü Dünya – Film değerlendirmesi

Bugün Ölümlü Dünya filmini sinemada izleme fırsatı buldum. Film ile ilgili edindiğim izlenimleri, içerisinde spoiler barındırmayacak şekilde paylaşmak istiyorum. Öncelikle en son söyleyeceğimi en başta söyleyerek yazıma başlamak istiyorum. Filme gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü ülkemizde mizah dendiği zaman akla gelen ilk 10 isimden birisi Ali Atay’dır ve bu filmin yönetmenliğini de kendisi yapıyor. O sebeple konusuyla ilgili hiçbir fikir sahibi olmamama rağmen bu filme girerken 1 dakika bile tereddüt etmedim. Zira verdiğim paranın karşılığını tam olarak alacağımdan kesinlikle emindim. En azından bu zamana kadar Ali Atay’ın oynadığı tüm filmlerde verdiğim paranın karşılığını tam olarak aldım ve yönetmen olarak da çok iyi işlere imza atacağından eminim.

Filmdeki karakterler, filmin konusu, olay örgüsü tam olarak ben Ali Atay filmiyim diye bağırıyor. Daha önce kendisinin rol aldığı tüm filmlerdeki mizah yapısı, bu filme de mükemmel şekilde entegre edilmiş. Leyla ile Mecnun tarzı mizahlar ile seyirciyi oldukça güldürmeyi başarıyor. Ayrıca filmdeki karakterler de özenle seçilmiş. Bu karakterleri oynayan oyuncular da aynı şekilde. Tam olarak bu karakteri kim oynar diye düşündüğümüzde akla gelen isimler yerli yerinde gibiydi.

Doğu Demirkol gibi yeni yeni ülkemizde parlayan sanatçılara filmde fırsat vermiş. Bunun karşılığını da fazlasıyla almış gibi gözüküyor. Çünkü bu karakter film boyunca özgün tarzıyla izleyenleri gülmekten kırıp geçiriyor.

Ayrıca Feyyaz Yiğit Çakmak ismine de fazla aşina olmamamıza rağmen gerçekten mükemmel oyunculuk sergiliyorlar. Doğu Demirkol ve Feyyaz Yiğit filmin belki de en komik ikilisi. Kendilerine has tarzları, farklı bakış açıları ve üslupları oldukça etkileyici. Açıkçası ben bile bu kadar kaliteli, üst düzey bir oyunculuk beklemiyordum. İkisi de gayet başarılıydı.

Film başlarda biraz durağan başlıyor. İlk 10 dakika geçtikten sonra film sizi içine çekiyor ve olay örgüsüyle beraber yavaş yavaş mizah dozu arttırılıyor. 20. dakikadan sonra tam olarak nefessiz, soluksuz bir mizah şöleni sizleri bekliyor olacak. Filmde biraz argo ve küfür kullanımı var, bu sebeple çocuklarınızla gidecekseniz bu hususu göz önünde bulundurmalısınız. Onun dışında eşinizle, dostunuzla gidip eğlenmek istiyorsanız Ölümlü Dünya adlı filmi kesinlikle tavsiye ediyorum. Özellikle Doğu Demirkol’a dikkat edin, çünkü kendisi ilerleyen yıllarda çok büyük işlere imza atacak gibi gözüküyor.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Me Before You ( Senden Önce Ben ) Değerlendirmesi

Öncelikle şunu belirterek başlamalıyım ki filmi izlemeye başlamadan önce oyunculara bile doğru dürüst göz atmamıştım. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir