Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi PDF Dosyasını Word'e Çevirip Düzenlemek - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Genel / PDF Dosyasını Word’e Çevirip Düzenlemek

PDF Dosyasını Word’e Çevirip Düzenlemek

PDF, günümüzün en fazla kullanılan uzantılarından bir tanesi. Özellikle CV hazırlayanlar, firmalara CV’lerini PDF formatında iletiyorlar. Bu sebeple hazırladığınız Word dosyasını PDF’e çevirmek, ya da hazır PDF dosyasını Word’e çevirerek düzenlemek isteyebilirsiniz. Bunun için birçok alternatif yöntem olsa da kendimin de kullandığı bir online platformdan bahsedeceğim. Şunu belirterek başlamalıyım ki Word dosyasında düzenlemeler yapıp kaydet dediğinizde uzantılar arasında PDF de gözüküyor. Fakat çoğu zaman bu özelliği kullanmak, çeşitli hataları da beraberinde getiriyor.

Özellikle CV hazırlarken Word dosyasında düzenleyip PDF olarak kaydetmeye çalıştığımda sayfada birçok karışıklık meydana gelmişti. Ben de alternatif yöntemler üzerine araştırma yapmaya başladım ve bazı sonuçlara ulaştım.

İki dönüştürme türünden de sırasıyla bahsedelim.

WORD DOSYASINI PDF’E ÇEVİRMEK

  • Bende böyle oldu diye tüm Word üzerinden dosyayı PDF uzantılı ve düzgün şekilde kaydedemeyeceksiniz diye bir şey yok. Benim bazı denemelerimde düzgün şekilde PDF uzantılı olarak kaydederken, bazı denemelerimde ise sayfa yapısında bozulmalar meydana geldi. Fakat öncelikli olarak bu yöntemi denemelisiniz, çünkü böylece hiçbir aracı program kullanmadan PDF dosyanızı kolay şekilde oluşturabiliyorsunuz. Eğer bu yöntemi denemeden direk daha garanti bir yöntem olan uzantı dönüştürme yöntemini denemek istiyorsanız Google’ye WORD to PDF yazın ve ilk sıralarda gösterilen sitelerden bir tanesine giriş yaparak dosyanızı yüklemek ve kolaylıkla uzantısını değiştirmek.

PDF DOSYASINI WORD’E ÇEVİRİP DÜZENLEMEK

  • İnternetten çok güzel bir PDF dosyası buldunuz fakat üzerinde değişiklikler, düzenlemeler yapmanız gerekiyor. Bildiğiniz üzere PDF dosyaları üzerinde değişiklik yapmamıza izin veren program sayısı kısıtlı. O sebeple PDF dosyasını düzenlemek için öncelikle WORD uzantısına dönüştürmemiz gerekiyor. Yapmanız gereken işlem Google’ye PDF to WORD yazarak ilk sıralarda çıkan sitelerden birisine giriş yapmanız. Daha sonra dosyanızı yükleyin ve dönüştürme işlemi tamamlanınca bilgisayarınıza indirerek düzenlemeleri yapın. Daha sonra ister WORD aracılığıyla, isterseniz bu site aracılığıyla dosyayı tekrar PDF uzantılı hale getirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi işlem oldukça basit ve saniyeler içerisinde sonuç veriyor. Eğer bu konuda problem veya sorun yaşayan olursa, aşağıda bulunan yorum kısmından bizlerle iletişime geçebilir, sorularını ve sorunlarını bizlere iletebilirler.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Askerlik : Usta birliğinde görev seçimi nasıl yapılıyor?

Genellikle askerliğini yapmış olanlar, acemi birliğini bitirdikten sonra usta birliğinde rahat edeceğinizi söylerler. Çünkü usta …

Hangi Celp Döneminde Askere Gitmek Daha Mantıklı ?

Askerliğinizin ne şekilde geçeceğini belirleyen temel faktörlerden bir tanesi de celp döneminiz. Bildiğiniz üzere 4 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir