Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Powerpoint Alternatifi Sunum Hazırlama Programları - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Genel / Powerpoint Alternatifi Sunum Hazırlama Programları

Powerpoint Alternatifi Sunum Hazırlama Programları

Powerpoint alternatifi sunum hazırlamak için birçok program olsa da insanlar geçmişten gelen alışkanlıkları sebebiyle hala powerpoint ile sunumlarını hazırlıyorlar. Geleneksel düşünce yapısının bir ürünü olan bu düşünce aslında oldukça yanlış. Günümüz dünyasında farklı olmak, farklı şeyler denemek oldukça önemli. Özellikle kurumsal bir firmada, fark yaratmanız gereken pozisyonlarda çalışıyorsanız hazırlamanız gereken sunumların etkileyici ve ilgi çekici olması gerekir. Powerpoint ise bu konuda biraz yetersiz kalıyor. Powerpoint’in dışında kullanabileceğiniz birçok alternatif program var. Bu programlar aracılığıyla ilgi çekici slaytlar hazırlayabilir, estetik olarak farklı şeyler ortaya koyabilirsiniz.

Bu sunum programlarını denedikten sonra üniversite dersiniz yada iş sunumunuz için slayt hazırlamaya karar verdiğinizde aklınıza ilk önce gelen powerpoint olmayacak. Çünkü bu programların powerpoint’e göre birçok avantajı var. Gelin isterseniz bu programları tanıyarak başlayalım.

PREZİ NEDİR ?

Prezi, aynı Powerpoint gibi bir sunum, slayt hazırlama programıdır. Dünya genelinde oldukça yaygın olarak kullanılan bu program, ülkemizde Powerpoint’in ardından kullanılma sıklığında ikinci sıradadır. Zoom in ve Zoom out gibi özelliklerle ve slayt geçişlerindeki değişkenlerle etkili ve ilginç sunumlar hazırlamanıza imkan tanıyan bir program.

Powerpoint’e göre birçok artısı mevcut ama bu programın ülkemizde fazla kullanılmamasının sebebi, programı offline şekilde kullanmak istediğinizde pro versiyonuna yükseltmiş olmanızı istiyor. Yani programı offline ortamda ücretsiz şekilde çalıştıramıyorsunuz. Fakat hayatınızda sunum yapmanın önemli bir yeri varsa cüzi bir miktar karşılığında bu programı satın alarak sunumlarınızda fark yaratabilirsiniz.

ZOHO SHOW NEDİR ?

Prezi’den farklı olarak online olarak kullanabileceğiniz Zoho Show adlı bir sunum hazırlama programı da bulunmakta. Bu program ile internet aracılığıyla sunum hazırlayabilir, sunumunuzu online olarak saklayabilirsiniz. Prezi’ye göre eksikleri olsa da zor durumda kalındığında kullanılabilecek bir program olduğunu söyleyebiliriz.

EMAZE NEDİR ?

Emaze’de Zoho Show gibi online olarak kullanılan bir slayt, sunum,video hazırlama programı. Bu programı da Prezi’nin alternatifi olarak görebilirsiniz. Benim kanaatimce Zoho Show’dan iyi, Prezi’den kötü bir program fakat deneyip tercihinizi yapabilirsiniz. Programı online olarak ücretsiz şekilde kullanabiliyorsunuz. Kullanımıyla ilgili kafanızda soru işareti kalırsa youtube üzerinden kullanımıyla ilgili tanıtım videolarına erişebilir, etkili sunum ve videolar hazırlayabilirsiniz.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Neden herkes bayan eleman arıyor?

Neden herkes bayan eleman arıyor? sorusu son dönemde kafamı fazlasıyla kurcalıyor. Yeni mezun olarak iş …

Modem internetin hızını etkiler mi?

Modem internetin hızını etkiler mi diye düşünüyorsanız bu düşüncenizin cevabı kesinlikle evet. Bir modem, varolan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir