Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi SEO : Yeni Açılan Siteye Günlük Kaç İçerik Girilmeli ? - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / SEO / SEO : Yeni Açılan Siteye Günlük Kaç İçerik Girilmeli ?

SEO : Yeni Açılan Siteye Günlük Kaç İçerik Girilmeli ?

Yeni açılan sitelere, sitenin konusuna ve tarzına göre girilmesi gereken içerik miktarı değişkenlik gösterir. Örneğin bir program indirme siteniz varsa, eklemeniz gereken on binlerce program tanıtımı ve açıklaması olacağı için bu siteye günde 1 yada 2 program ve tanıtımını eklemek büyümenizi fazlasıyla yavaşlatır. O sebeple bu siteler başlarda biraz daha fazla ilgi isteyen, yoğun çalışma temposu gerektiren sitelerdir. Ama söylediklerimiz gözünüzü korkutmasın, çünkü bu sitelere özgün olarak tanıtım ve açıklama girseniz dahi, yazılan yazılar pek uzun olmayacağından fazla vaktinizi almaz.

Yani program indirme, film izleme gibi site sahiplerinin günlük olarak eklemesi gereken içerik sayısı fazladır. Rakipleri güçlü ve otoriter olduğu için sadece içerik ekleyerek de arama motorlarında konum elde edemezler, bunların yanı sıra iç ve dış SEO çalışmalarına da fazlasıyla önem vermeleri gerekir. Eğer açacağınız site sizin ilk siteniz ise kesinlikle böyle yoğun tempo ve bilgi gerektiren sektörlere girmenizi tavsiye etmem. Sizin için öncelikli hedef sektörü ve sistemi tanımak olmalı. Daha az rekabeti olan, kendinizi geliştirebileceğiniz sektörlere odaklanmalısınız.

Fakat içerik, fikir ürettiğiniz bir blog siteniz varsa ve buraya uzun makaleler giriyorsanız bu makaleleri oluşturmanız ve hazırlamanız fazlaca zamanınızı alabilir. O sebeple böyle siteler için uzun vadeli düşünülmeli, eklenen içerik miktarının sayısından çok niteliğine önem verilmeli. 10 tane anlamsız, konuyu tam açıklamayan, kullanıcıların beklentilerine yanıt veremeyen makale ekleyeceğinize;  insanları aydınlatan, belirli bir konu hakkında kapsamlı bilgi edinmelerini sağlayan, özgün bir makale girmeniz uzun vadede siteniz için çok daha büyük avantaj sağlayacaktır.

Eski SEO yaklaşımından farklı olarak her geçen gün değişen algoritmayla birlikte özgün içerik yazmanız yeterli olmuyor. Yazdığınız yazının, insanları aydınlatan ve konu hakkında derinlemesine bilgi veren bir makale olması gerekiyor. O sebeple ben özgün içerik yazıyorum ama sitemi bir türlü büyütemiyorum diye düşünüyorsanız kesinlikle yanılgıya düşüyorsunuz. Çünkü bu tek başına yeterli değil. Saçma sapan anlatım bozukluklarıyla, yazım yanlışlarıyla dolu bir makalenin özgün olması hiçbir şey ifade etmiyor. Google botları, artık sitenizde yayınladığınız makalenin yazım yanlışlarına kadar anlayabilecek seviyeye geldi. O sebeple yazdığınız yazının Türkçe dil bilgisi ve imla kuralları açısından kusursuz olması, yazınızın ve sitenizin değerini arttıran faktörler arasında.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Ben günde 50 tane içerik ekleyeceğim, tamamı özgün bu yazıların diyorsanız eklemenizde herhangi bir sakınca yok. Çünkü ben özgün içerikle bu durumu defalarca deneme yanılma yöntemiyle test ettim. Konularınız index almaya, siteniz hitlenmeye başlıyor fakat benim tavsiye ettiğim yöntem sabırlı büyümeden yana. Sabırlı, tane tane büyümek çok daha mantıklı. O sebeple o 50 makaleyi bir günde gireceğime, bu yazıların paylaşılacağı vakitleri zamanlayıp öyle paylaşıyorum. Böylece hem sitem sürekli güncel kalıyor, hem de sindire sindire büyüme sağlıyorum.

Aynı anda 50 tane c/p makale ekleme yöntemini test etmeniz bile gerek yok, zira siteniz kısa bir süre içerisinde spam kategoriye geçecektir. O sebeple özgün içerik üretemeyeceğiniz hiçbir projenin, çalışmanın içerisine girmeyin. Vakit kaybından başka hiçbir işe yaramayacaktır.

Bu kategorideki diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz : SEO 

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

SEO: Siteye fazla içerik eklemek zararlı mı?

SEO açısından olmazsa olmaz kriterin özgün içerik olduğunu her yazımızda vurguluyoruz. Ayrıca sitemizi her daim güncel …

SEO: Profil backlink almak faydalı mı?

SEO açısından profil backlink ne gibi bir öneme sahip, almanın siteye faydası var mı gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir