Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Tarayıcı Virüslerinden Kurtulmanın Yolu - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Sosyal Medya / Tarayıcı Virüslerinden Kurtulmanın Yolu

Tarayıcı Virüslerinden Kurtulmanın Yolu

İnternet üzerinden kaynağı belirsiz şekilde indirilen bazı dosya ve programlara ek olarak veya gizli şekilde tarayıcı virüsleri bilgisayarınıza yüklenmektedir. Bunlardan bazıları sadece varsayılan tarayıcı ayarlarını değiştirerek internet ana menüsüne yerleşmektedir. Bu gibi uygulamaları denetim masasından ve tarayıcı üzerinden kaldırmak mümkünken bazı gizli olarak sisteme giren virüsleri aynı yöntemle çözmek mümkün olmuyor. Bu gibi virüsler tarayıcı ayarlarını değiştirmekle kalmayıp herhangi bir değişiklik yapmanıza kalıcı olarak engel olmakta ve sekmelerin düzgün açılmamasını sağlamaktadır. Bu sorunu çözmek için internette bir çok yöntem bulunmaktadır. Fakat en mantıklı yöntem, sağlam olan dosyalarınıza zarar vermeden virüsü ortadan kaldıracak bir anti virüs programı kullanmaktır.
Tarayıcı virüslerini temizlemek için tasarlanmış çok fazla anti virüs programları bulunmaktadır.

Bunların en etkililerinden biri Zemana AntiMalware programıdır. Yapmanız gereken şey ücretsiz deneme sürümünü indirip bilgisayarınıza kurmak ve taramayı başlatmak olacaktır. Birkaç dakikalık tarama işleminden sonra tarayıcınız eski haline dönecektir.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Modem internetin hızını etkiler mi?

Modem internetin hızını etkiler mi diye düşünüyorsanız bu düşüncenizin cevabı kesinlikle evet. Bir modem, varolan …

Bilgisayarı açınca tarih ve saat ayarlarının sıfırlanması

Bilgisayarı her açtığınızda tarih ve saati yeniden ayarlamak zorunda kalıyorsanız bir süre sonra bu durum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir