Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Tinder'da eşleşmek için tavsiyeler - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Teknoloji / Tinder’da eşleşmek için tavsiyeler

Tinder’da eşleşmek için tavsiyeler

Tinder, son yılların en popüler flört uygulamalarından bir tanesi. Yurt dışında daha popüler ve aktif olarak kullanılsa da ülkemizdeki kullanımı da gün geçtikçe artıyor. Kullanımı ve sistemi de gayet basit. Tinder uygulamasını IOS yada Android telefonunuza indirip, facebook aracılığıyla giriş yapıyorsunuz. Eğer isterseniz facebook fotoğraflarınızı kullanabiliyorsunuz. Ben başka fotoğraflar kullanmak istiyorum diyorsanız da kendiniz fotoğraflarınızı yükleyebiliyorsunuz.

İndirdiniz, fotoğraflarınızı yüklediniz ve artık eşleşmek için hazırsınız. Tek yapmanız gereken beğendiğiniz profilleri sağ tarafa, beğenmediklerinizi ise sol tarafa doğru sürükleyip bırakmak. Eğer ben sürüklemeyi sevmiyorum derseniz aşağıdaki kalp ve çarpı butonlarını kullanarak profiller hakkındaki değerlendirmenizi yapabilirsiniz.

Sistem şunun üzerine kurulu. Siz birisini beğenirsiniz, o sizin onu beğendiğinizi bilmez. Sizin onu beğendiğinizi bilmeden eğer o da sizi beğenirse eşleşme yakalanmış olur. Böylece sohbet edebilir, birbirinizle tanışabilirsiniz. Yani diğer uygulamalarda olduğu gibi beğendiğiniz birisiyle direk olarak sohbet edemiyorsunuz, karşılıklı olarak birbirinizi beğenmeniz gerekiyor.

TİNDER’DA EŞLEŞMEK İÇİN TAVSİYELER

Tinder uygulamasını kullananların sayısı her geçen gün artıyor. Fakat uygulamayı kullanmaya başlayanların en büyük problemlerinden bir tanesi eşleşme alamamaları. Eğer kadınsanız bu problemi pek fazla yaşamanız muhtemel değil, en azından Türkiye il sınırları içerisinde. Çünkü nefes almanız erkeklerin sizi beğenmesi için yeterli bir sebep olabiliyor. Fakat erkekseniz, pek de yakışıklı birisi sayılmazsanız işiniz hayli zor gözüküyor. Bu noktada yapabileceğiniz bazı şeyler var. Biraz bunlardan bahsederek şansınızı arttırmaya çalışalım.

  • En iyi açıdan, en iyi ışıkla çekilmiş ve en karizmatik fotoğraflarınızı ilk fotoğrafınız olarak ayarlayın. Çünkü bu uygulamada kimse bir diğerinin profilini incelemek için dakikalar ayırmıyor. İlk fotoğrafı güzelse beğeniyorlar yada beğenmiyorlar, en azından uygulamayı kullananların %90’ı bu şekilde yapıyor.
  • Okuduğunuz okulu, ya da çalıştığınız kurumu profilinize eklemeniz size avantaj sağlar. Çünkü insanlar birbirleriyle bağlantılı olan insanlarla etkileşime geçmeyi çok daha fazla istiyor. Aynı üniversitede okumak, ya da aynı kuruluşun başka departmanlarında bulunmak gibi durumlar ortaya çıktığında insanlar birbirleriyle tanışmayı daha fazla isteyebiliyor.
  • Profilinize çok fazla gereksiz detay eklemeyin. Okuduğunuz okul ya da çalıştığınız kurum yeterli. Ayrıca buraya özlü sözler, cecelistler, bir tek babam olsun bana bir şey olmazlar eklemenize gerek yok. Oldukça itici duruyor.
  • Instagram hesabınızı mutlaka profilinize bağlayın. Böylece insanlar tarafından daha güvenilir birisi olarak algılanırsınız, eşleşme ihtimaliniz artar.
  • Sadece beğendiğiniz insanları kalpleyin. Aksi takdirde sistem sizi otomatik olarak bir spam kategoriye alıyor. Böylece eşleşme yakalamanız da oldukça zorlaşıyor. Sistem, herkesi beğenen abazalara karşı böyle bir önlemi almış olsa gerek. Sadece ilgi duyabileceğiniz, beğendiğiniz kadınlara beğeni gönderin. Nefes alsın yeter mantığı burada pek fazla işe yaramıyor.
  • Eğer ben bu uygulamayı çok beğendim, güzel arkadaşlıklar ediniyorum. Ayrıca yurt dışından insanlarla da sohbet etmek istiyor, yabancı dilimi geliştirip yabancı arkadaşlar edinmek istiyorum derseniz Tinder Plus üyeliği satın alabilirsiniz. Böylece konum bilgilerinizi değiştirebiliyorsunuz ve o konumdaki insanlarla eşleşmeye başlıyorsunuz.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Iphone hızını ve performansını arttırma yöntemleri

Iphone günümüzün en fazla kullanılan akıllı telefonlarından bir tanesi. Hemen hemen her evde, en az …

Iphone : Arka Planda Youtube Nasıl Çalıştırılır ?

Youtube, dünyanın en popüler sosyal platformlarından bir tanesi. Özellikle son dönemlerde Youtube üzerinden para kazanmanın …

3 Yorumlar

  1. Bu uygulamayı uzun zamandır kullanıyorum ama tabi bu kadar dikaktli bir şekilde, dikkat ederek değil. verdiğiniz bilgiler çok güzel. ona göre tinder’de profilimizde gereken düzenlemeleri yapmamız için bilgi vermeniz harika birşey. bilgilendirme için teşekkürler.

  2. Instagram hesabımı profilime bağladım etkileşim şimdiden arttı teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir