Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Toplu Taşıma Araçlarıyla Yol Tarifi Yapan Uygulama : Moovit - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Seyehat / Toplu Taşıma Araçlarıyla Yol Tarifi Yapan Uygulama : Moovit

Toplu Taşıma Araçlarıyla Yol Tarifi Yapan Uygulama : Moovit

İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız trafik en büyük problemlerden bir tanesi. Aracınızla seyehat etmek, çoğu zaman eziyet haline dönüşebiliyor. Toplu taşımalar aracılığıyla da gideceğiniz yere fazlaca dolaşarak, vakit kaybederek ulaşabiliyorsunuz. O sebeple gideceğiniz yere en kısa ve en çabuk şekilde ulaşmanızı sağlayan bazı uygulamalar var. Bunlardan en popüleri ise Moovit. Bu uygulama ile bulunduğunuz konumdan gideceğiniz yere hangi toplu taşıma araçlarını kullanarak, kaç dakika sürede gidebileceğinizi kolayca görüntüleyebiliyorsunuz. Nereden aktarma yapacağınızı, aktarma yaptıktan sonra hangi otobüse, metrobüse yada metroya bineceğinizi bu uygulama ile görüntüleyebiliyorsunuz.

Moovit adlı uygulamayı telefonunuza yüklediğinizde, sizden konumunuza erişmek ve size bildirimler göndermek için çeşitli izinler istiyor. Bu izinlerin tamamını onaylayın. Daha sonra uygulamayı açın ve gitmek istediğiniz yeri yazın. Gitmek istediğiniz yer bir durak ise durağı, bir ilçe yada semt ise bunların adını yazın ve çıkan seçeneklerden size en uygun olanını seçin. Size birçok alternatif yol güzergahı sunacaktır. Bu güzergahları en kısa sürede ulaşabileceğinizden, en uzun sürede ulaşabileceğinize doğru hiyerarşik olarak sıralayacak. Buradan size en uygun olan güzergahı seçerek nasıl gideceğinizi ayrıntılı olarak görüntüleyebiliyorsunuz. Hangi durağa saat kaçta ulaşacağınızı, ne kadar yürümeniz gerektiğini, hangi duraktan hangi otobüse bineceğinizi ayrıntılı şekilde sizlere sunuyor. Böylece gitmek istediğiniz yere çabuk ve rahat şekilde toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca yakınınızda hangi durakların olduğunu görüntülemenize de olanak sağlıyor. Eğer bilmediğiniz bir yerdeyseniz ve size en yakın durağı arıyorsanız uygulamayı açtıktan sonra size en yakın durakları görüntüleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra otobüslerin kaç dakika sonra durakta olacağını da sizlere göstermesiyle diğer uygulamalardan bir adım öne çıkıyor.

Bunların yanı sıra ev ve iş adreslerinizi de uygulamaya kayıt edebiliyorsunuz. Böylece nereye giderseniz gidin kolay şekilde mevcut konumunuzdan evinize yada işinize nasıl ulaşabileceğinizi kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.

Moovit adlı uygulamayı Appstore yada Google Play’den ücretsiz olarak indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca telefonunuza indirmeden bilgisayarınız aracılığıyla da moovit websitesine giriş yaparak yol güzergahınızı sorgulayabilirsiniz.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Bilgisayarı açınca tarih ve saat ayarlarının sıfırlanması

Bilgisayarı her açtığınızda tarih ve saati yeniden ayarlamak zorunda kalıyorsanız bir süre sonra bu durum …

Iphone hızını ve performansını arttırma yöntemleri

Iphone günümüzün en fazla kullanılan akıllı telefonlarından bir tanesi. Hemen hemen her evde, en az …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir