Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Twitter Hesabı Onaylatmak - Gereken Şartlar ( Mavi Tik ) - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter Hesabı Onaylatmak – Gereken Şartlar ( Mavi Tik )

Twitter Hesabı Onaylatmak – Gereken Şartlar ( Mavi Tik )

Onaylı twitter hesabı sayısı gün geçtikçe artıyor. Ünlü yada az ünlü, sosyal medyada fenomen birçok kişi twitter hesabını onaylattı. Peki twitter hesabını onaylatmak için neler yapmak, nasıl bir hesaba sahip olmak gerekir biraz bunlardan bahsedelim.

Öncelikle şunu belirterek başlamalıyız ki son günlerde internette hesap onaylatma işini belirli bir miktar para karşılığında gerçekleştirebileceğiniz iddia eden çok fazla insan var. Bunların arasında işleriniz düzgün yapan insanlar olsa da birçoğu paranıza göz diken dolandırıcılar. O sebeple eğer hesabınız onaylanması hak ediyorsa kendiniz bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter Hesabı Onaylatmak İçin Gereken Şartlar

Twitter hesabınızı onaylatmak için öncellikle takipçi sayınız en az 15k olmalıdır. Bu 15k takipçi tamamen organik yollarla, sizi isteyerek takip etmiş insanlardan oluşmalı. Bunun yanı sıra bu takipçi sayısıyla doğru orantılı olarak organik şekilde gerçekleşen etkileşime sahip olmanız gerekiyor. Bot vb. araçlarla takipçi ve etkileşim kasıyorsanız şansınızı hiç denemeyin, başvurunuz kısa bir süre içerisinde reddedilecektir.

Hesabınıza kayıtlı telefon numarası ve mail adresi onaylanmış durumda olmalıdır. Onaylanmayan telefon numarasına ve mail adresine sahip başvurular değerlendirilmiyor bile.

Hesabınızın “herkese açık” durumda olması gerekiyor. Ayrıca şahsınıza ait bir websitesi olmalı, twitter profiliniz buradan paylaşılmalı. Websitenize basit bir kodlama ile ekleyeceğiniz “Takip et” butonu hesabınızın onaylanmasına yardımcı olacaktır.

Eğer yukarıda belirtilen şartların tamamına uygun olduğunuza inanıyorsanız başvurunuzu bireysel şekilde yapabilir, bu işi ticarete dökmüş dolandırıcılardan kurtulabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak açılan sayfadan Twitter profilinize giriş yapın. Zaten giriş yapılı durumdaysa gerekli bilgileri doldurmaya başlayabilirsiniz.

https://verification.twitter.com/welcome

Sizden bilgi ve enformasyon istediği kısımlarda Twitter hesabınızın onaylanması için kesinlikle kendinizden iyi şekilde bahsetmeniz gerekiyor. Eğer kişisel bir hesap ise ne iş yaptığınızdan, ne kadar ünlü olduğunuzdan, ününüzün hangi sınırlar içerisinde geçerli olduğundan bahsedebilirsiniz. Kurumsal bir twitter hesabını onaylatmaya çalışıyorsanız da kurumunuzun vizyonundan, gelecek planlarından ve hedeflerinden bahsedebilirsiniz.

Bu işlemlerin tamamını yaptıktan sonra yetkililer hesabınızı incelemeye alacaklar. Olumlu yada olumsuz olarak size mail yoluyla geri dönüş sağlanıyor. Eğer olumsuz bir geri dönüş olduysa 30 gün sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.

 

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Sosyal medya : Gösterişli hayat insanları mutsuz mu ediyor?

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte psikolojik rahatsızlıkların artması arasında bir bağlantı olabilir mi diye düşünürken bu …

Facebook : Mesajları Toplu Şekilde Silme Eklentisi

Facebook’ta mesajların tamamını toplu ve hızlı şekilde silmek mümkün. Bildiğiniz üzere Facebook, bir zamanların en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir