Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Twitter'da Sizi Takip Etmeyenleri Toplu Temizleme Kodu - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter’da Sizi Takip Etmeyenleri Toplu Temizleme Kodu

Twitter’da Sizi Takip Etmeyenleri Toplu Temizleme Kodu

Twitter’da sizi takip etmeyenleri toplu şekilde uğraşmadan temizlemek oldukça basit. Bu işlemi hemen hemen bütün tarayıcılarda yapabiliyorsunuz ama en basit ve hızlı şekilde Google Chrome ile gerçekleştirebileceğinizi söyleyebilirim. Bu sebeple bu yazımda bu işlemi nasıl yapacağınızı chrome üzerinden anlatmaya çalışacağım. Böylece tek tek sizi takip etmeyenleri takipten çıkarmak yerine zamandan ve enerjinizden tasarruf ederek kolayca sizi takip etmeyenleri takipten çıkarabileceksiniz. Bu işlemi yapmak için gerekenler google chrome tarayıcısı ve basit bir kod. Aşağıdaki adımları takip ederek birkaç dakika içerisinde sizi takip etmeyenleri toplu şekilde takipten çıkarabileceksiniz. Hemen başlayalım.

Twitter’da sizi takip etmeyenleri toplu şekilde takipten çıkarmak

Öncelikle Google Chrome bilgisayarınızda yüklü değilse indirerek bilgisayarınıza kurun. Daha sonra google chrome ile twitter hesabınıza giriş yapın ve profilinizi açın. Profilinizden takip ettikleriniz kişileri görüntüleyin. Takip ettiğiniz kişiler ekranda gözükürken herhangi bir yere sağ tıklayın ve inceleye basın. Daha sonra açılan pencereden console seçeneğine tıklayın ve aşağıda paylaşacağım kodu oraya yapıştırarak enter’e basın. Daha sonra işlem tamamlanana kadar tarayıcınızdan başka bir işlem yapmadan bekleyin. İşlemin çabuk tamamlanması için arkaplanda bilgisayarınızı yorabilecek uygulamaları kapatabilirsiniz. Böylece işlem çok daha çabuk tamamlanacaktır.

setInterval(function() {
$(".FollowStatus").each(function(){
$(this).parents(".Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10").remove();
});
$("div:not(.not-following) > .user-actions-follow-button").click();
}, 20000);
setInterval(function() {
$(".Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10").remove();
}, 30000);
setInterval(function() {
window.scrollTo(0,document.body.scrollBottom);
},5000);
setInterval(function() {
window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight);
},1000);

Yukarıda tarif ettiğim adımları doğru şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde birkaç dakika içerisinde ( takipçi sayınıza göre süre değişkenlik gösterebilir ) işlem tamamlanacak, sizi takip etmeyen kullanıcıları takipten çıkarmış olacaksınız.

Bu işlemi gerçekleştirmenin en kolay ve güvenli yolu bu bahsettiğim yöntemdir. Unutmayın ki hesaplarınızı ele geçirmek isteyen birçok site bu işlem için sizden şifre bilgilerinizle sitelerine giriş yapmanızı ister. Bu da hesap güvenliğiniz açısından oldukça tehlikeli. Bu ve bunun gibi takipçi kasma, takibi bırakma sitelerine itibar etmeyerek hesap güvenliğinizi koruyabilirsiniz.

Ufak bir not olarak da farklı tarayıcıları kullanan arkadaşlar için ufak bir bilgi vereyim. Eğer Opera veya Firefox ile bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız sağ tıkladıktan sonra incele yerine öğeyi denetle çıkıyor oraya tıklayarak aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat yaptığım denemeler sonucunda bu işlemi en hızlı gerçekleştiren tarayıcının chrome olduğunu söyleyebilirim. O yüzden işlemi düzgün ve hızlı şekilde gerçekleştirmek için chrome kullanarak yapmanızı tavsiye ediyorum.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Sosyal medya : Gösterişli hayat insanları mutsuz mu ediyor?

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte psikolojik rahatsızlıkların artması arasında bir bağlantı olabilir mi diye düşünürken bu …

Facebook : Mesajları Toplu Şekilde Silme Eklentisi

Facebook’ta mesajların tamamını toplu ve hızlı şekilde silmek mümkün. Bildiğiniz üzere Facebook, bir zamanların en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir