Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Whatsapp'ta Yazı Stilleri Nasıl Kullanılır ? | Kalın,İtalik,Üstü Çizgili Yazmak - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Sosyal Medya / Whatsapp’ta Yazı Stilleri Nasıl Kullanılır ? | Kalın,İtalik,Üstü Çizgili Yazmak

Whatsapp’ta Yazı Stilleri Nasıl Kullanılır ? | Kalın,İtalik,Üstü Çizgili Yazmak

Whatsapp son yılların gelmiş geçmiş en popüler uygulaması. Kullanım oranı dünya genelinde milyarlarla ifade edebileceğimiz bir seviyeye ulaştı. Sms sisteminin sonunu getiren Whatsapp, yeni güncellemelerle kullanıcılarını mutlu etmeye devam ediyor. En son yazdığınız mesajı karşı taraf okumadan belirli bir süre içerisinde silebilmenize imkan sağlayan bir özellik getirdi. Bunların yanı sıra her geçen gün gelişen, değişen uygulamada en fazla kullanılan özelliklerden bir tanesi de yazı stillerini kullanarak mesajlarınızı kalın, italik veya üstü çizgili şekilde karşınızdakine gönderebilmeniz. Bu özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken her şeyi bu yazımızda anlatacağız.

Aslında bu güncelleme pek yeni bir güncelleme değil, uzun zaman önce yürürlüğe giren bir güncelleme. Fakat kullanımı konusunda birçok kişi bilgisiz, nasıl kullanılacağından habersiz. Bu özelliği kullanabilmeniz için hiçbir ek uygulamaya ihtiyacınız yok. Hiçbir şey indirmeden, sadece belirli kodları kullanarak bu özelliği aktif olarak kullanabilirsiniz.

Kalın olarak yazmak istiyorsanız yazınızın başına ve sonuna * ( yıldız ) eklemeniz gerekiyor. Böylelikle gönderdiğiniz anda yazı kalın olarak gözükecek ve karşı taraf da yazıyı kalın olarak okuyacak. Örnek vermek gerekirse blogaktüel yazısını *blogaktüel* şeklinde karşı tarafa gönderirsek gönderdiğimiz kelime blogaktuel şeklinde gidecek.

Yazdıklarınızı italik olarak göndermek için de buna benzer bir işlem yapmanız gerekiyor. Yazının başına ve sonuna _ ( alt tire ) koyarak yazınızı italik hale getirebiliyorsunuz. _blogaktuel_ şeklinde gönderdiğiniz ileti blogaktuel şeklinde gözükecek.

Üstü çizgili olarak yazmak isterseniz de yazınızın başına ve sonuna ~ ( tilde ) işareti eklemeniz gerekiyor. ~blogaktuel~şeklinde yazdığınız gönderi blogaktuel şeklinde karşı tarafa iletilecek. Üstü çizili yazılar kalın ve italik kadar fazla kullanılmasa da whatsapp kullanıcıları tarafından tercih edilebiliyor.

Eğer bu özelliklerin tamamını bir arada kullanmak isterseniz bu da mümkün. Birden fazla özelliği kullanmak için yazının başına ve sonuna kullanmak istediğiniz özelliklere uygun işaretleri ekleyerek birden fazla özelliği bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin hem kalın hem de italik olarak yazınızı göndermek istiyorsanız yazının başına hem yıldız, hem de alt tire koymanız ve bu işlemi yazının sonunda da uygulamanız gerekiyor. Özellikle uzun mesajlarda vurgulamak istediğiniz kısımları bu şekilde belirterek gönderdiğiniz mesajın daha anlaşılabilir olmasını sağlayabilirsiniz.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Sosyal medya : Gösterişli hayat insanları mutsuz mu ediyor?

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte psikolojik rahatsızlıkların artması arasında bir bağlantı olabilir mi diye düşünürken bu …

Facebook : Mesajları Toplu Şekilde Silme Eklentisi

Facebook’ta mesajların tamamını toplu ve hızlı şekilde silmek mümkün. Bildiğiniz üzere Facebook, bir zamanların en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir