Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Wordpress : Jingle Bells Eklentisi - Christmas Music - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Wordpress / WordPress : Jingle Bells Eklentisi – Christmas Music

WordPress : Jingle Bells Eklentisi – Christmas Music

WordPress bloglarında kullanabileceğiniz mükemmel huzurlu hissettiren bir eklentiden bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzere 2017 yılının son günlerine doğru yaklaşıyoruz ve yeni yıla girmemize çok az bir zaman kaldı. Çocukluğumuzdan bu yana yılbaşı diyince aklımıza öncelikli olarak gelen bu eşsiz şarkının bende çok önemli bir yeri var. Bu şarkıyı ne zaman duysam kendimi fazla huzurlu ve gevşemiş hissediyorum. Açıkçası yılbaşı kutlamayı falan pek sevdiğim söylenemez, genellikle evimde oturarak yeni yıla girerim. Fakat bu şarkının bende çocukluktan kalan bilinçaltı bir etkisi var sanırım. Eğer sizde de benim gibi olumlu şeyler çağrıştırıyorsa yorumlar kısmından hissettirdiklerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Şimdi eklentimize gelelim. Eklentimizin adı Christmas Music. Bu eklentiyi panelinizden eklentiler kısmından aratıp indirebileceğiniz gibi buraya tıklayarak da indirebilirsiniz. İndirdikten sonra eklentiler kısmından yeni ekleye basarak yukarıdan eklenti yükleye tıklayın ve indirdiğiniz eklentiyi rar dosyası olarak buraya yükleyin. Eklenti yüklendikten sonra eklentiyi aktif hale getirerek sitenizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Sitenizde müziği durdurmak için bir buton bulunuyor. Bu butonun tasarımını da eklentiler kısmından Christmas Music eklentisinin Settings bölümüne girerek tasarlayabiliyorsunuz. Sitenizde durdur butonu bu sayede oldukça şık duruyor ve hiçbir şekilde görüntü kirliliği oluşturmuyor.

Ayrıca isterseniz sadece ana sayfanızda bu eklentiyi çalıştırabilirsiniz. Eğer tüm sayfalarda çalıştırmak istiyorsanız da ayarlar kısmında Play on all pages butonunu aktif hale getirebilirsiniz. Böylece sitenizdeki tüm sayfalarda bu eşsiz şarkıyı ziyaretçilerinize dinletebilirsiniz.

Eklentinin Türkçe desteği yok ama zaten çok basit bir arayüzü olduğu için sadece butonun tasarımını oluşturmanız için bir kısım bulunuyor diyebilirim. Buradan butonu oluşturduktan sonra kaydederek sitenize giriş yapın. Eğer şarkıyla ilgili herhangi bir sorun varsa cache eklentinizi durdurarak aynı işlemi tekrarlayın, ya da Cache’leri temizleyerek sayfayı tekrar yenileyin.

Eğer bu yazıyı 2018’e girmeden okuyorsanız kulağınızda bu efsane şarkı çalıyor olacak. Eğer bu tarihten sonra okuyorsanız da önümüzdeki yılbaşında bu eklentiyi siteme tekrar yükleyip aktif edeceğim, o zaman bu şarkı eşliğinde sitemi ziyaret edebilirsiniz. Yeni yılın herkese sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Duygu,istek, düşünce ve beklentilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşarak kendimizi geliştirmemize yardımcı olabilirsiniz.

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

WordPress : Ücretli tema ve ücretsiz tema arasındaki farklar

Dünyanın en büyük hazır sistemlerinden birisi olan WordPress için en önemli şeylerden bir tanesi doğru …

WordPress : SSL Sertifikasının SEO Açısından Önemi

WordPress, kullanımı ülkemizde ve dünyada her geçen gün artan mükemmel bir alt yapı. Onu bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir