Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi Youtube'da Trend Videolar | Nasıl Trend Olunur - Blog Aktüel - Aktüel bilginin adresi
AKTÜEL
Anasayfa / Trend / Youtube’da Trend Videolar | Nasıl Trend Olunur

Youtube’da Trend Videolar | Nasıl Trend Olunur

Bildiğiniz üzere youtube popülerliğini git gide daha da arttırıyor. Ülkemizde ve dünyada youtube ile ünlü olan yüzlerce insan var ve bu işten ciddi paralar kazanıyorlar. Bu sebeple her gün binlerce, yüzbinlerce video yükleniyor. Bu videolar arasından en fazla izlenenler, en popüler olanlar ise Youtube’da Trendler kısmında gösteriliyor. Bu alanın en büyük güzelliği o an için popülerlik yakalamış, gündemde olan videoları izlememize olanak tanıması. Çünkü trendler bölümüne giren videoların izlenme sayıları ve beğeni sayıları oldukça yüksek. Bu videoların yanı sıra arada sırada kaliteli ama az izlenim, beğeni almış videolar da karşımıza çıkabiliyor.

Youtube’da trend videoları izleyebilmek için herhangi bir youtube üyeliğine yada kanalına ihtiyacınız yok. Youtube’ye girdikten sonra hemen sol taraftaki menüde trendler kısmına tıklayarak trend olan videoları izleyebilirsiniz. Bu videoları izledikten sonra trendler kısmından kaybolabilir, çünkü kısa süre içerisinde trendler kısmında büyük değişimler yaşanabiliyor. Bu sebeple izlediğiniz bir videoya tekrar erişmek için bir youtube üyeliği açmalısınız. Youtube üyeliğiyle giriş yaptığınızda izlediğiniz tüm videolar geçmiş adlı kategoride toplanır. Böylece tekrar izlemek istediğiniz videolara çok daha kolay şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca üyelik satın alarak videoları beğenebilir, yorumlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra kendiniz de videolar çekip yükleyebilirsiniz. Unutmayın ki günümüz dijital çağında bir şeyin trend olması, virale dönüşmesi dakikalar içerisinde bile gerçekleşebilir. O sebeple aklınızda yaratıcı, viral olabilecek içerikler varsa video çekmekten, sanal ortamda paylaşmaktan çekinmeyin. Şuan milyonlarca takipçisi olan Youtube kullanıcıları da bu işe milyonlarca takipçiyle başlamamışlardı. Tek farkları, yaratıcı ve özgün içerik üretmek. Sizler de kendinize has tarzınızla yaratıcı ve ilgi çekici içerikler üreterek kanalınızı oluşturabilir, abone sayısını arttırabilirsiniz.

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ki videolarınızın en başta izlenmemesi, az izlenmesi sizi bu işten soğutmasın. Çünkü milyonlarca izlenen insanlar da vaktinde 5-10 kişi tarafında izleniyorlardı. Fakat tek yaptıkları şey bıkmadan, usanmadan üretmeye ve çalışmaya devam etmek oldu. Siz de bu sektörde kendinize yer edinmek istiyorsanız hayal kırıklığına kapılmadan sıkı şekilde çalışmaya, üretmeye, düşünmeye devam edin. Yapılmayan şeyleri yapın, diğerlerine oranla fark yaratın. Bu ve bunun gibi çalışmalarla sizler de kendinizi bir gün youtube trendler kısmında görebilirsiniz.

 

Hakkında blogaktuel

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi - İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

İlginizi Çekebilir

Black Friday Nedir ?

Black Friday ( Kara Cuma ) 1932’den bu yana yılbaşı alışverişlerinin başlangıcı olarak da kabul …

Retro Akımı Nedir ?

Retro akımı, kültürel olarak eskiye ait olan ve bir dönem moda olmuş şeylerin, günümüze uyarlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir